آینده روشنی پیش روی تئاتر سیار است

سعید زمانیان گفت: تماشاخانه سیار در راستای تحقق شعار تئاتر برای همه و امکان اجرا در اماکن مختلف و همچنین شهرستان ها،‌ آینده روشنی در پیش رو دارد.

 

سعید زمانیان،‌ مسئول تماشاخانه سیار، ‌در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران در خصوص عملکرد این تماشاخانه در ایام نوروز و بازخورد آن در بین مخاطبان گفت: خوشبختانه تماشاخانه سیار از زمان راه اندازی مورد استقبال زیادی از سوی مخاطبان قرار گرفته که به نظرم نتیجه مطلوبی است.

وی افزود: از 19 دی،‌ این پروژه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که ابتکاری از سوی معاونت هنری بود افتتاح شد.

زمانیان ادامه داد: پس از افتتاح این تماشاخانه نمایش های متفاوتی در این محل اجرا شد و همچنین چند ویژه برنامه نیز داشتیم.

وی بیان کرد: ویژه برنامه های ما در دو روز 22 بهمن و روز انتخابات بود که به نوعی اتفاق جدیدی در تئاتر به حساب آمد.

زمانیان اظهار داشت: راه اندازی تماشاخانه سیار در مسیر تحقق شعار تئاتر برای همه رویداد ارزشمندی است که مردم را هر چه بیشتر با تئاتر آشنا می کند.

وی گفت: ویژه برنامه نوروزی ما از 2 تا 13 فروردین در سطح شهر تهران و در مناطق مختلف اجرا شد که 20 گروه 140 اجرا را در تماشاخانه به صحنه بردند.

زمانیان اظهار داشت: با توجه به حال و هوای نوروزی و استقبال خوب مسافران، ‌آینده بسیار روشنی در پیش روی تئاتر سیار است.

مسئول تماشاخانه سیار گفت: برای 6 ماهه اول سال 91 به زودی فراخوانی را منتشر خواهیم کرد که گروه های متقاضی نمایش های خود را در این تماشاخانه به اجرای عمومی برسانند.

وی بیان داشت: آثار توسط شورای انتخاب متشکل از امیر دژاکام، ‌وحید لک، محمدرضا الوند، و حجت الاسلام صیفی کمالی مشخص می شوند، ‌سعی می کنیم به دلیل مردمی و سیاربودن تماشاخانه اجرا در مکان های مختلف داشته باشیم.

زمانیان با اشاره به اجرای نمایش های مختلف در شمال، جنوب، ‌شرق، غرب و مرکز تهران در ایام نوروز اظهار داشت: معاونت هنری سعی دارد در 6 ماه دوم سال این تماشاخانه را به استان های مختلف ببرد تا به تولید انبوهی این زمینه برسم.

مسئول تماشاخانه سیار بیان کرد : با وجود گروه های حرفه ای در اجراهای این تماشاخانه سعی کردیم از گروه های دانشجویی نیز بهره ببریم تا آن ها نیز آثار خود را اجرا کنند.

وی خاطرنشان کرد: معاونت هنری و وزارت ارشاد حمایت ویژه ای از این طرح داشتند و من از آنان تشکر می کنم.

گفتنی است، نمایش هایی چون "نوروز اومده" به کارگردانی سیاوش اکبری صفت، "عیدتا عید" به کارگردانی محمدهادی عطایی، "بوی بارون" به کارگردانی احمد صمیمی، "الف مثل افسانه" به کارگردانی محمدرضا عطایی،‌ "شهر آشوب" به کارگردانی سامان خلیلیان،‌"بهارانه" به کارگردانی فاطمه سرآبادان و قطعاتی عروسکی به همراه نقالی کودکان آثاری بود که در اماکنی چون بوستان لاله، ‌ملت،‌ افسریه، ‌خاوران، دانشجو، ‌شهر بعثت، ولایت،‌ گفتگو و نیاوران و همچنین فروشگاه های زنجیره ای و پایانه های غرب‌، جنوب، ‌شرق ‌و بیهقی اجرا شدند.

/ 1 نظر / 15 بازدید
مهرداد

سلام سیاوش اکبری صفت با نمایش نوروز اومده بیشترین مخاطب را به خود جلب کرد.به همه گروه های نمایشی خسته نباشید می گویم.کار همه زیبا بود.