/ اخبار تئاتر شهر/

اجراي عاشقانه هاي صفورا در تالار كوچك و برگزاري جلسه پرسش و پاسخ 4 نمايش />

تهران- خبرگزاري كار ايران

Image hosting by TinyPic

- عاشقانه هاي صفورا در تالار كوچك تئاتر شهر
"عاشقانه‌‏هاي صفورا" عنوان نمايشنامه اي است نوشته "محمد چرمشير" كه به كارگرداني عباس غفاري ، آبان ماه امسال در تالار كوچك به اجرا در مي آيد.
به گزارش گروه هنر ايلنا به نقل از واحد اطلاع رساني مجموعه تئاتر شهر ، "عباس غفاري "درباره اين نمايش گفت : عاشقانه هاي صفورا تركيبي از زندگي انسان هاي جنوب شهري كه مانند يك پازل بايد در كنار يكديگر قرار بگيرند و در نهايت اين پازل كامل مي‌‏شود.
غفاري افزود: اين نمايشنامه روايت تلخ و شيرين شخصيت هايي است كه هر كدام از آنها مي توانند بازتاب رفتارهاي ما در درون جامعه باشند عاشقانه‌‏هاي صفورا از جامعه اي سخن مي‌‏گويد كه درحال ويراني و انفجار است و نويسنده اين اجتماع درميان يك محله پنهان شده است محله اي كه خانه هاي آن در حال خراب شدن است و شخصيت هاي آن با رفتن از اين محله و كوچ به جاي ديگر، رنگ و بوي آن را از بين مي برد.
اين كارگردان تئاتر همچنين گفت: نمايشنامه هاي محمد چرمشير به طور معمول داراي موضوعاتي به روز هستند كه در عين دشوار بودن در زمينه اجرايي مي تواند براي من لذت بخش باشد و هنگامي كه اين چالش به مرحله اجرا مي‌‏رسد به عنوان كارگردان از آن لذت مي‌‏برم.
غفاري در مورد عوامل اين نمايش گفت: در عاشقانه‌‏هاي صفورا امير دلاوري ، مهدي پاكدل، حافظ آهي، شبنم فرشادجو، علي ميلاني، محمد رضا نودهي اصلي، تبسم هاشمي، امير جعفري، عاطفه نوري، كامران تفتي و سينا رازاني حضور دارند ضمن اينن كه نرمين نظمي به عنوان طراح صحنه و لباس و رامين آزادآور به عنوان آهنگساز گروه را همراهي مي كنند.
لازم به ياد آوري است اين كارگردان جوان از 26 مهر ماه براي شركت در جشنواره تئاتر روهر آلمان و اجراي نمايش كبوتري ناگهان به شهر مولهايم سفر مي‌‏كند.
در اين سفر نگار عابدي، مريم معيني، شبنم مقدمي، ندا مقصودي، آتيه جاويد، مريم سرمدي و نسرين درخشان زاده به عنوان بازيگران اين نمايش، غفاري را همراهي مي‌‏كنند.

- پس از پايان اجرا در تئاتر شهر
پرسش و پاسخ 4 نمايش با حضور تماشاگران برگزار مي شود
جلسه پرسش و پاسخ 4 نمايش كه هم اكنون در مجموعه تئاتر شهر بر صحنه اند با حضور تماشاگران توسط روابط عمومي تئاتر شهر برگزار خواهد شد.
به گزارش واحد اطلاع رساني مجموعه تئاتر شهر ، جلسه پرسش و پاسخ نمايش فرزند به كارگرداني سيمين اميريان روز چهارشنبه 5 مهر ماه در تالار كوچك برگزار مي شود كارگردان و بازيگران فرزند پس از اجراي نمايش با تماشاگران به گفت و گو مي نشينند و به پرسش هاي آنان پاسخ مي‌‏دهند.
يكشنبه 16 مهر ماه نيز جلسه پرسش و پاسخ نمايش گوشه نشينان آلتونا به كارگرداني مريم معترف در تالار چهار سو برپا مي‌‏شود.
نشست پرسش و پاسخ ماه در آب به كارگرداني محمد يعقوبي هم روز چهارشنبه 19 مهر ماه در تالار سايه برگزار خواهد شد.
براساس اين گزارش نشست مطبوعاتي نمايش كوري به كارگرداني منيژه محامدي نيز روز دوشنبه 10 مهر ماه در تالار اصلي تئاتر شهر با حضور نمايندگان رسانه هاي گروهي برگزار خواهد شد.

- در تالار كوچك تئاتر شهر
نشست پرسش و پاسخ نمايش فرزند برگزار مي شود
جلسه پرسش و پاسخ نمايش فرزند نوشته يون فوسه به كارگرداني سيمين اميريان روز چهارشنبه پنجم مهر ماه در تالار كوچك تئاتر شهر برگزار مي شود.
به گزارش واحد اطلاع رساني مجموعه تئاتر شهر ، در اين جلسه كه بعد از پايان اجراي نمايش برگزار مي شود تماشاگران مي توانند سوالات خود را به طور مستقيم با عوامل نمايش در ميان بگذارند.
لازم به ياد آوري است نمايش فرزند هر روز به غير از شنبه ها ساعت 19:15 در تالار كوچك به كارگرداني سيمين اميريان به روي صحنه مي رود.
حسين محب اهري، امير دژاكام، پريسا مقتدي و علي پروشاني در اين اثر نمايشي حضور دارند.

/ 0 نظر / 9 بازدید