تئاتر شهر 2

«تئاتر شهر 2» تا پایان سال راه اندازی می شود. سید قاسم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری، روز گذشته در نشستی با اعلام این خبر گفت: 

  از راه اندازی نخستین مرکز تخصصی تئاتر در شهر تهران خبر داد و گفت: بر اساس این طرح تا پایان بهار مراکز هنری موسیقی، ادبیات، هنرهای تجسمی و نمایشی افتتاح خواهند شد.

این مراکز تلاش می کنند که تقویت کار کارشناسی در هر زیرمجموعه  را رصد کنند.یکی دیگر از برنامه های این معاونت، حمایت از اجرای نمایش های خیابانی در سطح شهر تهران درطول تابستان است. ناظمی همچنین درباره فرهنگسراهای تحت پوشش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فعالیت های آن ها گفت: قریب 220 مرکز فرهنگی در سطح شهر تهران هستند که همگی این مراکز فرهنگسرا نیستند، خانه های فرهنگ و کتابخانه ها را نیز شامل می شوند و امسال تلاش کردیم که سطح بهره مندی حوزه هنر از بودجه های سازمان فرهنگی هنری بیشتر شود و حوزه نمایش را در این راستا با تمرکز بر اجرا در فرهنگسراها بیشتر مورد توجه قرار دادیم. همچنین تلاش کردیم که تمامی فرهنگسراها بتوانند به اقتصاد هنر نمایش کمک کنند و یکی از دلایل برگزاری این جشنواره در ابتدای سال این است که از نمایش های برگزیده جشنواره در طول سال در فرهنگسراها اجرا شوند.وی در خصوص ساخت مجموعه «تئاتر شهر 2» در کنار فرهنگسرای خاوران گفت: از آنجا که کار ساخت این مجموعه با معاونت عمرانی شهرداری است این مرکز تا پایان سال به بهره برداری می رسد ولی اطلاعات کامل تر آن را خود شهرداری اعلام می کند.  سپس شهرام کرمی، دبیر نخستین جشنواره تئاتر شهر با اشاره به فعالیت های سازمان فرهنگی هنری شهرداری در طول دو دهه در حوزه نمایش گفت: نتایج ارزیابی های کارشناسان از دو دهه فعالیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در برگزاری جشنواره هایی نشان داد که سازمان می تواندنخستین جشنواره تئاتر شهر را برگزار کند، این جشنواره می تواند برآیندی کلی از فعالیت های سازمان فرهنگی هنری شهرداری در دو دهه باشد البته قرار بود جشنواره در اسفند سال 90 برگزار شود که بنا به دلایلی این جشنواره ابتدای امسال برگزار می شود.

شهرام کرمی هدف از برگزاری جشنواره تئاتر شهر را توجه به گروه جوان نمایشی و رشد تئاتر در فرهنگسراها عنوان کرد و گفت: نخستین جشنواره تئاتر شهر در پنج بخش صحنه ای، تئاتر بانوان، کودک و نوجوان، خیابانی و ویژه از روزهای 15 تا 23 اردیبهشت برگزار می شود. در این جشنواره  14 نمایش در بخش خیابانی 13 نمایش در بخش کودک و نوجوان، 13 نمایش در بخش صحنه ای، 6 نمایش در بخش ویژه و 8 نمایش در بخش بانوان در فرهنگسراهای ارسباران، گلستان، شفق، خاوران، بهمن و مرکز مولوی تهران اجرا می شوند.

/ 0 نظر / 16 بازدید