کارگاه دکور و لباس تئاتر شهر به تاریخ تئاتر پیوست!

تعطیلی کارگاه‌های دکور و لباس مجموعه تئاتر شهر با انتقاد تعداد زیادی از هنرمندان تئاتر مواجه شد. در نهایت با آغاز دوره مدیریت کوتاه حسین مسافرآستانه در اداره کل هنرهای نمایشی در سال 89 وعده احیای کارگاه‌های دکور و لباس تئاتر شهر داده شد و این وعده باعث خوشحالی هنرمندان تئاتر شد.

در بهار سال 90 و با حضور سیدصادق موسوی به‌عنوان مدیر مجموعه تئاتر شهر در این مجموعه تئاتری این وعده به صورت جدی‌تری مطرح شد. طی سال 90 چندین‌بار اعلام شد که به دلیل اینکه تئاتر شهر تعطیل نشود اجراهای عمومی به کار خود ادامه می دهند و این روند باعث کند شدن فعالیت پیمانکار مدنظر برای احیای کارگاه دکور و لباس مجموعه شده‌است.

با وجود این موارد بیش از یک سال از وعده احیای کارگاه دکور و لباس مجموعه تئاتر شهر می‌گذرد اما هیچ اتفاقی که نوید این احیا را بدهد رخ نداده است. گویا در تئاتر ایران رسم بر این است که کارهای عمرانی در مدت زمانی طولانی و با کمترین سطح کیفی لازم انجام شوند نظیر بازسازی صورت گرفته در مجموعه تئاتر شهر یا وعده بازسازی اداره برنامه‌های تئاتر که به حال خود رها شده‌است.

کارگاه دکور و لباس مجموعه تئاتر شهر یکی از امکانات مهم تئاتری است و این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت که کارگاه دکور احداث شده در پارکینگ تالار وحدت نیز جوابگوی نیاز گروه‌های در حال اجرا در مجموعه تئاتر شهر نیست. بارها و بارها دیده شده که دکور یا آکسسوآر نمایش‌ها در زمان اجرای عمومی یا اجرا در جشنواره‌ها آسیب می‌بینند و نیازمند بازسازی و ترمیم سریع هستند که به دلیل نبود کارگاه دکور و لباس این امکان وجود ندارد.

امید است مدیران و مسئولان تئاتری نسبت به وعده‌هایی که می‌دهند نگاهی عملگرا داشته باشند و سعی و تلاش بر این باشد که داشته‌های محدود و اندک تئاتر حفظ و نگهداری شوند.

 

بن‌مایه: خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 24 بازدید