مراسم افتتاحيه اين جشنواره همچون سال‌هاي گذشته با اجراي نمايش‌هاي خياباني در محوطه باز مجموعه تئاترشهر برگزار شد.
امروز ‌نمايش‌هاي خياباني شركت كننده در جشنواره از سراسر كشور و از ساعت 30/15 در محوطه مجموعه تئاترشهر اجراء های خود را شروع نمودند.

8 نمايش خياباني با عنوان‌هاي"آخرين راه"، "به علاوه جمع"، "رهگذر"، "مردي كه زياد مي‌دانست"، "يكي بود يكي نبود"، "بمب خنده"، "يك پرده شب"، "اتودهاي زندگي"، "استخدام"، "اين جا آدمو بد مي‌شورن"، "خداحافظ زمين"، "مرده‌ها حرف مي‌زنند"، "مرداني كه مبدل به سگ شدند"، "شوشي"، "مهريه 1367 سكه‌اي"، "داشتن نداشتن"، "شيلون كشي"، "كوچ امير" از شهرهاي لاهيجان، قشم، گرگان، رشت، كرمانشاه، ايلام، تهران، بناب، خرمشهر، پاكدشت و ملاير اجرا مي‌شوند.

  
"كالون و قيام كاستليون" به كارگرداني آرش دادگر به عنوان اولين اجراي جشنواره ساعت 15 روي صحنه رفت . اين نمايش در امتداد اجراي عمومي خود دو اجرا در جشنواره دارد.
در تالار قشقايي نيز نمايش"مرگ و شاعر" به كارگرداني كيومرث مرادي در دو نوبت 17 و 30/19 اجراهاي جشنواره‌اي خود را انجام داد.
نمايش"رستم و سهراب" به كارگرداني رسول نجفيان كه پيش از اين در فرهنگسراي نياوران اجرا شده و با استقبال تماشاگران نيز روبه‌رو بوده، در تالار اصلي مجموعه تئاترشهر ساعت 30/18 و با مدت 105 دقيقه اجرا شد.

 

"نواي اسرارآميز" كاري از سهراب سليمي نيز كه به تازگي اجراي عمومي آن به پايان رسيده، در تالار چهارسو، ساعت 18 روي صحنه رفت. ا‌ين نمايش 100 دقيقه‌اي فقط يك نوبت اجرا شد.


در اولين روز جشنواره، دو نمايش از شهرستان‌ها روي صحنه رفتند. "تقديم به پدر و پسرم با عشق" نوشته و كارگرداني عبدالرضا ثامري از آبادان با مدت 55 دقيقه در دو نوبت 30/17 و 20

 

در تالار سايه و نمايش"مرگزار سياه سرخ... " نوشته و كارگرداني جواد صداقت از بوشهر با مدت 50 دقيقه در نوبت‌هاي 30/16 و 19 در تالار نو اجرا شد.