تنها شش روز به برگزاری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر فجر باقی است

پوستر بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تهران

اسامي 55 نمايش شركت كننده داخلی در جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد

۲۵ نمايش در بخش توليدات امسال، 8 نمايش در بخش جشنواره جشنواره‌ها و 22 نمايش منتخب جشنواره‌هاي مناطق در بيست‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر شركت مي‌كنند.
 آتيلا پسياني با نمايش"تيغ و ماه"، حسين پاكدل با نمايش"سمفوني درد"، بهروز غريب‌پور با نمايش"قصه تلخ طلا"، ايوب آقاخاني با نمايش"زمين مقدس"، مسعود دلخواه با نمايش"ژوليوس سزار"، همايون غني‌زاده با نمايش"ددالوس و ايكاروس"، كتايون فيض‌مرندي با نمايش"بدون خداحافظي"، علي فرحناك با نمايش"مثل سوسوي فانوس آويخته"، حسين احمدي‌نسب با نمايش"وهم سرخ"، زري اماد با نمايش"امشب ديگر مهره‌هاي پشتم ني‌لبك مي‌زنند"، حميدرضا آذرنگ و عباس اقسامي با نمايش"خيال روي خطوط موازي"، هادي مرزبان با نمايش"پائين، گذر سقاخانه"، امير دژاكام با نمايش"مرد نيك"، سهراب سليمي با نمايش"نواي اسرارآميز"، كيومرث مرادي با نمايش"مرگ و شاعر"، نادر برهاني‌مرند با نمايش"مرگ فروشنده"،‌ آرش دادگر با نمايش"كالون و قيام كاستليون"، رضا عبدالعلي‌زاده با نمايش"شش پنگوئن كوچك"، ناصر آويژه با نمايش"يك شهر بي پرنده"، عبدا... آتشاني با نمايش"الاغ خوش خيال"، حسين مسافرآستانه با نمايش"رستاخيز عشق"، مهرداد راياني‌مخصوص با نمايش"آن كه گفت آري، آن كه گفت نه"، كوروش نريماني با نمايش"شوايك"، سپيده نظري‌پور با نمايش"تهران ـ پرندك" و رسول نجفيان با نمايش"رستم و سهراب" در جشنواره امسال حضور مي‌يابند.
اما در اين ميان محمد رحمانيان نمايشي با عنوان"عشقه" را ويژه سال پيامبر اعظم(ص) در جشنواره اجرا خواهد كرد.
اين در حالي است كه در بخش جشنواره جشنواره‌ها‌‌، هشت نمايش شامل نمايش‌هاي"تلخ بازي قمر در عقرب" ‌‌كار‌ بابك مهري برگزيده جشنواره تئاتر دانشگاهي، "يك كودك، يك سرباز" ‌‌كار‌ احمد سليماني برگزيده جشنواره كودك و نوجوان، "زنبور مرده" ‌‌كار‌ عباس جان‌فدا برگزيده جشنواره ميثاق(ارتش)، "انتظار در كافه پاركر" ‌‌كار‌ مرتضي سعيديان و سعيد زينالي برگزيده جشنواره عروسكي، "نامدار" ‌‌كار‌ سعيد خيراللهي برگزيده جشنواره بسيج، "چله نشين عشق" ‌‌كار‌ احسان جانمي برگزيده جشنواره ماه، "محال هم ممكن است" ‌‌كار‌ سيروس همتي برگزيده همايش آئين‌هاي عاشورايي و"افسون معبد سوخته" ‌‌كار‌ امير بدرطالعي برگزيده جشنواره بانوان، در بخش جشنواره جشنواره‌هاي بيست‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر روي صحنه خواهند رفت.
در بخش آثار منتخب جشنواره‌هاي منطقه‌اي(صحنه‌اي) 13 نمايش شامل ‌نمايش‌هاي"پائين، گذر سقاخانه" به كارگرداني رضا مولودي از گرگان، "ديدار" به كارگرداني فرشيد گويلي از سنندج، "سياه چال" به كارگرداني آرش محمدي از سنندج، "بيژن و منيژه" به كارگرداني محسن عرب‌اميري از مشهد، "تقديم به پدرم و پسرم... " به كارگرداني عبدالرضا ثامري از آبادان، "مرگ زار ـ سياه سرخ... " به كارگرداني جواد صداقت از بوشهر، "موهاي بلوند" به كارگرداني اصغر خليلي از اصفهان، "چگونه مي‌توان يك قصه... " به كارگرداني محمدرضا رهبري از اصفهان، "عروسي خين" به كارگرداني حسن حاجت‌پور از مسجدسليمان، "سه گانه سوءظن و سوسك" به كارگرداني رضا گشتاسب از ياسوج، "پلنگ خال‌هايش را پاك مي‌كند" به كارگرداني علي نرگس‌نژاد از دهدشت، "كمدي ارتفاعات" به كارگرداني اميد طاهري از خمين و"نگين بام" به كارگرداني ناصر كريمي نيك از اراك و در بخش آثار منتخب مناطق(خياباني) 9 نمايش شامل نمايش‌هاي"كافيه چشماتو يك لحظه ببندي" كار مهدي حبيبي از ملاير، "يكي بود يكي نبود" كار عليرضا قاسمي از بناب، "شيلون كشي" كار محمدعلي صادق حسني از لاهيجان، "كوچ امير" كار محمود فرضي‌نژاد از سياه‌كل، "سواره از پياده خبر ندارد" كار عبدا... حليات از خرمشهر، "شوشي" كار حسين محمدحسيني از قشم، "داشتن و نداشتن" كار سروش پيمبري از كرمانشاه، "سياوش علي اكبر خوان" كار محمد احمدي از پاكدشت و‌"مهريه 1367 سكه‌اي" از ايلام اجرا مي‌شوند.
بيست‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر از 18 تا 28 دي ماه در تهران برگزار مي‌شود.

اعلام شرايط و نحوه حضور خبرنگاران و منتقدان تئاتر در بيست‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر

شرايط و نحوه حضور خبرنگاران و منتقدان تئاتر در بيست‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر اعلام شد. 


در آيين‌نامه منتشرشده از سوي روابط عمومي جشنواره آمده است:
خبرنگاران و منتقدان محترم، خواهشمنديم در زمان برگزاري بيست‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر به نكات زير توجه فرماييد:
ـ كارت خبرنگاري جشنواره مخصوص يك نفر صادر شده است. خواهشمنديم از آوردن همراه جداً خودداري فرماييد. ضمناً اين كارت تا پايان برگزاري سومين همايش آيين‌هاي عاشورايي(12بهمن‌ماه) داراي اعتبار است؛ بنابراين در حفظ و نگهداري آن دقت فرماييد.
ـ براي دريافت بليت‌ تالارهاي چهارسو، قشقايي، سايه، نو و وحدت، خواهشمند است يك نماينده از آن رسانه محترم طي روزهاي 17- 14دي‌ماه از ساعت 30/10 تا 30/15 به روابط عمومي مركز هنرهاي نمايشي مراجعه كند. بديهي است در هنگام برپايي جشنواره، هيچ بليتي عرضه نخواهدشد.
ـ بند2 شامل تالارهاي بزرگ(اصلي،سنگلج ، هنر و مولوي) نمي‌شود و تنها با ارائه كارت خود ( 30 دقيقه قبل از اجرا ) مي‌توانيد در رديف خبرنگاران مستقر شويد.
ـ بند 2 و 3 شامل اعضاي محترم كانون ملي منتقدان و انجمن منتقدان نيز مي‌شود.
ـ با حضور بهنگام و تا 30 دقيقه قبل از اجراي نمايش، نمايندگان تالارها را در ارايه خدمات بهتر، ياري دهيد.
ـ براي دريافت كارت شناسايي خود در جشنواره، روز 17 دي‌ماه از ساعت 9 صبح تا 9 شب به روابط عمومي مركز هنرهاي نمايشي مراجعه فرماييد.
گفتني است بيست‌وپنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر از 18 تا 27 دي‌ماه در تالارهاي نمايشي تهران و با حضور گروه‌هاي داخلي و خارجي برگزار خواهد شد.