نمایش "قحطی نور" به کارگردانی امین حیایی و با دستیاری امیرحسین آسانی دی ماه امسال روی صحنه تالار وحدت می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، امین حیایی بازیگر سینما قصد دارد به‌زودی نمایش "قحطی نور" را روی صحنه تالار وحدت ببرد.

حیایی کارگردان این نمایش خواهد بود و نیلوفر خوش‌خلق به همراه یاسر خاسب به عنوان بازیگر در ‌آن حضور دارند.

"قحطی نور" که البته نام موقت این پروژه است، براساس طراحی حرکات موزون و نورپردازی ویژه بعد از محرم و صفر، دی ماه امسال روی صحنه تالار وحدت می‌رود.


این نمایش اولین تجربه حضور خوش‌خلق روی صحنه تئاتر است، اما حیایی در سال‌های دور و پیش از ورود به عالم سینما بازیگری در تئاتر را تجربه کرده‌است. 

طبق شنیده‌ها گروه موسیقی دارکوب نیز در این نمایش با حیایی و گروهش همکاری خواهند داشت.

حیایی به‌واسطه بازی در فیلم "شب" سیمرغ بلورین جشنواره فجر را ربود

امین حیایی چندی پیش در گفتگویی اعلام کرده بود پس از حضور در فیلم سینمایی "قلاده‌های طلا" پیشنهادی برای بازی در سینما نداشته‌است. این اظهارات اگرچه از سوی علی‌رام نورایی دیگر بازیگر این فیلم سینمایی تکذیب شد اما خود حیایی هیچ واکنشی نسبت به انتشار این گفته‌ها در رسانه‌ها از خود نشان نداد.

حیایی بازی در بسیاری فیلم‌های پرفروش یک دهه اخیر از جمله "دست‌های آلوده"، "دایره زنگی"، "اخراجی‌ها"، "مهمان"، "چه کسی امیر را کشت"، "پسر تهرونی"، "پوپک و مش ماشالله"، "زن زیادی" و... را در کارنامه دارد.

وی هم اکنون فیلم سینمایی "اختاپوس: دفتر اول ماه پیشونی" به کارگردانی سید جواد هاشمی را روی پرده سینماها و مجموعه تلویزیونی "کلاه پهلوی" به کارگردانی ضیاء الدین دری را روی آنتن تلویزیون دارد.

حیایی در دوران تحصیل به فعالیت در تئاتر پرداخته بود و پس از گرفتن دیپلم، ضمن خدمت سربازی در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی سیاسی نیروی هوایی فعالیتش را آغاز کرد.

وی در سال 1370 و قبل از حضور در سینما بازیگر یک تئاتر کودکان به کارگردانی ثریا قاسمی بود. قاسمی به‌واسطه همین همکاری حیایی را برای بازی در اولین فیلم سینمایی‌اش "دو همسفر" به کارگردانی اصغر هاشمی معرفی کرد.