همایون نصیری سرپرست گروه دارکوب در ارتباط با نخستین همکاری خود در تئا‌تر با گروه نمایشی «آمدیم...» گفت: اعضای گروه اجرایی ما در نمایش «آمدیم نبودید رفتیم» از جمله اعضای ثابت گروه موسیقی دارکوب هستند. نحوه همکاری این گروه موسیقی با این گروه نمایشی، با پیشنهادی از سوی رضا حداد کارگردان نمایش در روزهای نخست مطرح و اجرایی شد.

وی اجرای هر روز گروه موسیقی در کنار یک گروه نمایشی را جذاب و سخت دانست و افزود: این نوع از اجرا برای گروه ما کمی سخت بود اما تجربه آن دوست داشتنی است، کسانی که تئا‌تر کار می‌کنند به تمرینات چند ماهه و پس از چند ماه اجرای تئا‌تر عادت دارند اما این شکل از اجرا برای ما کمی دشوار بود. زیرا با این نوع کار کمی بیگانه بودیم.


وی قطعات اجرا شده در نمایش «آمدیم..» را مبتنی براساس کار گروه دارکوب دانست و افزود: بیس اصلی گروه دارکوب، ریتم محور بودن آن است که این امر در نمایش نیز کاملا حفظ شده است و با توجه به تصاویر خاص این نمایش، دو قطعه برای اجرای این اثر ساختیم.


این آهنگساز در ارتباط با تاثیر همکاری گروه‌های معروف موسیقی بر رونق هرچه بیشتر سالن‌های تئاتری گفت: اگر این عمل به شکل خلاقانه و هوشمندانه صورت گیرد هیچ ایرادی متوجه آن نیست و برای جلب تماشاچی استفاده از تئا‌تر و موسیقی در کنارهم نه تنها هیچ ایرادی ندارد، بلکه بسیار مهم و مفید نیز خواهد بود.